Ocel

Obvykle používám oceli K720, 14260, N690, D2, RWL-34 a kované sendviče. Tyto oceli se v průběhu několika let testování osvědčily jako vynikající materiály v dané kategorii pro různá specifická použití. V nabídce je ale daleko širší škála materiálů, různé druhy damašku jsou samozřejmostí. 

 

Povrchová úprava

Nejčastěji používám kombinaci broušeného ostří a zachování původní struktury oceli v horní části čepele. Dělám ale také černěné povrchy, leptané, brynýrované, stejně tak i kompletně leštěné. V nabídce je i povrchová uprava Cerakote, slabá vrstva keramické barvy. Při použití této úpravy je k dispozici nepřeberné množství vzorů. Výbrus může být od velmi hrubého, kde jsou přiznané stopy po abrazivu, přes sjednocený matný povrch až po vysoce lesklý.

 

Rukojeti

Preferuji dřevo, respektive přírodní materiály obecně. Mohu nabídnout jak tuzemské, tak exotické dřeviny. Pracuji také se stabilizovaným dřevem, kly, rohy, parohy, kostmi atd. Ze syntetických materiálů používám nejčastěji kompozity G-10, Micartu a Jumu. Dále například elforyn, pertinax, C-tek, carbon atd.

 

Pouzdra

Pouzdra vyrábím z 3-4mm tlusté hověziny, případně z kydexu, boltaronu, nebo holstexu. K dispozici je celá řada vzorů a barev.